דיני עובודה  דיני עבודה – כל מה שעליכם לדעתדיני עבודה

עם התקדמות זכויות האדם, אנו עדים לשינוי דינמי ואקטיבי בתחום דיני עבודה הן בפסיקה והן בחקיקה. ישנן דוגמאות רבות לכך מהשנים האחרונות כגון: מתן חופשת לידה גם לאב ולא רק לאם, הגנות נוספות על הזכויות הסוציאליות של העובד כגון החובה להפריש לעובד כספים לפנסיה, הכרה ביחסי עובד מעביד לא שגרתיים כגון: עבודה מהבית ועוד דוגמאות רבות ואחרות.

לאור האמור, חשוב שתדעו מהן זכויותיכם וחובותיכם במקום העבודה גם כעובדים וגם כמעסיקים ומהם השינויים שהתבצעו לאחרונה  בתחום דיני עבודה היכולים להשפיע  על מקום פרנסתכם ו/או על עסקיכם.

עובדים יקרים אל תוותרו על זכויותיכם!

בימים טרופים אלה בהם הכלכלה משתנה מיום ליום ואין שום וודאות מה יקרה בעתיד, פעמים רבות אינכם יודעים אם תישארו במקום עבודתכם עד סוף החודש ומהן זכויותיכם המגיעות לכם במקום העבודה.

עזבתם מקום עבודה ובדיעבד התברר לכם שהייתם זכאים לפיצויי פיטורים?
חתמתם על חוזה עבודה ובדיעבד גיליתם כי אינכם זכאים לזכויות סוציאליות בסיסיות כגון נסיעות, דמי הבראה ועוד?
לא הפרישו לכם פנסיה למרות שהחוק מחייב את המעסיק להפריש לכם כספים לפנסיה בכל חודש?
ארעה לכם תאונה בדרך לעבודתכם והמעסיק שלכם לא מוכן להכיר בכך?

כל המקרים הנ"ל הינם מקרים שטיפל משרדינו בין בדרך של פשרה בין הצדדים ובין בפנייה לביהמ"ש, ודאג כי אותם עובדים יקבלו את הזכויות אליהם הם זכאים על פי דין.

אם אתם מרגישים שאינכם מקבלים זכויותיכם על פי דין מהמעסיק שלכם, אל תהססו ותפנו לעורך דין מומחה לדיני עבודה.

 

מעסיקים – חשוב לדעת מהן החובות שלכם על פי דין!

על מנת להגן על העסק שלכם ו/או לעמוד בהתחייבויותיכם כמעבידים תוך כדי שמירה על זכויות העובד בהתאם לדיני עבודה, הנכם נדרשים לשמור על הסכמי העבודה ולרענן נהלי עבודה על פי דין.

עובד דורש מכם פיצויי פיטורים למרות שהתפטר ואינכם יודעים האם הוא זכאי להם?
עובדת נכנסה להריון ואינכם יודעים מהן הזכויות להן היא זכאית?
תובעים אתכם על אי מתן זכויות סוציאלית למרות שלפי דעתכם פעלתם על פי החוק?
פיטרתם עובד ואינכם יודעים לאיזה פיצוי פיטורין הוא זכאי?

כל המקרים הנ"ל הנם מקרים שטיפל משרדינו, ודאג כי המעסיק ידע מהן חובותיו על פי דין, כל זאת במטרה למנוע אי נעימות בין המעביד לעובד, וחיסכון בהוצאות כספיות שעלולות להיגרם למעביד אם לא יפעל בהתאם לדין. התייעצות מקדמית עם עורך דין מומחה לדיני עבודה, תוביל ליחסים טובים יותר עם העובדים שלכם, וכידוע, עובד מרוצה במקום עבודתו, נותן תפוקה יותר טובה, וכך כל הצדדים מרוצים.

משרדנו מתמחה בדיני עבודה ויספק לכם שירות מקצועי ומהיר אשר בסופו של דבר תדעו מהן זכויותיכם וחובתכם בכל הנוגע ליחסי עובד מעביד.

התחומים בהם מתמחה משרדינו בדיני עבודה –

לקביעת פגישת ייעוץ בנושא דיני עבודה עם עורך דין מומחה צלצלו:

09-8995871