פיטורין

פיטורין זה דבר לא נעים בדרך כלל. יחד עם זאת אתם חייבים לדעת את זכויות העובד ואת החובות שלכם גם יחד כדי לדעת איך להתנהל מול המעסיק.

במידה ופוטרתם, עליכם להיערך בהתאם ולוודא כי קיבלתם זכויותיכם על פי חוק –

חובת השימוע – בטרם התגבשות ההחלטה לגבי פיטורין שלכם, על המעסיק חלה החובה לבצע שימוע פיטורין בו עליו לפרט את הסיבות לפיטוריכם הצפויים, ולאפשר לכם לנסות לשכנע אותו לשנות את החלטתו. לידיעתכם – בית המשפט לדיני עבודה רשאי לפסוק סעד כספי ואף במקרים חריגים לבטל פיטורין במידה ופוטרתם מבלי שהתקיים שימוע או לחלופין, במידה והתקיים שימוע בניגוד לדין.

מכתב פיטורים – במידה ופוטרתם ולא קיבלתם מכתב פיטורין, קיימת לכם הזכות לגשת למעסיק שלכם ולדרוש לקבל את המכתב האמור. מכתב הפיטורים יאפשר לכם בהמשך, לגשת ללשכת התעסוקה ולקבל דמי אבטלה החל מהיום בו הפיטורים יכנסו לתוקף. על מנת למנוע עיכובים בקבלת דמי האבטלה, מומלץ לוודא עם קבלת מכתב הפיטורים כי פרטיכם הרשומים בו נכונים וכי מצויין בו תאריך הפיטורים.

נתקלתם בבעיה? לא יודעים לאן לפנות בנושא פיטורין? צלצלו אלינו עוד היום: 

09-8995871

אצלנו תמיד תקבלו מענה.

הודעה מוקדמת – בעת סיום יחסי עובד-מעביד, הצד המבקש לנתק את היחסים מחויב לתת הודעה מראש לצד השני וזאת כדי לאפשר לכל צד להיערך כנדרש למציאות החדשה שתיווצר לאחר ניתוק היחסים.  לאחר הודעת מי מהצדדים על סיום היחסים,  על העובד להמשיך לעבוד במקום עבודתו אצל המעביד בהתאם לוותק שלו במקום העבודה. לידיעתכם, עפ"י דין, המעסיק רשאי לשלם לכם את מלוא דמי ההודעה מראש ולשחרר אתכם מחובת המשך העבודה, אולם לא קיימת  פריבילגיה מקבילה – נהנכם  מחויבים להמשיך לעבוד עד תום תקופת ההודעה מראש, אלא בנסיבות שאינן מאפשרות המשך עבודה אצל מעסיקכם.

פיצויי פיטורין –  במידה ופיטרו אתכם או במידה והתפטרתם והנכם נמצאים באחת מהקטגוריות על פי דין הקובעות כי למרות שהתפטרתם התפטרותכם נחשבת לפיטורין, הנכם זכאים לקבל פיצויי פיטורין בהתאם לדין.

תנאים סוציאליים – עם סיום יחסי עובד-מעביד,  הנכם זכאים למלוא הזכויות שנצברו לכם וטרם שולמו לכם במשך עבודתכם אצל מעסיקכם, אלא אם כן חלה התיישנות בנוגע לזכויות הקונקרטיות שצברתם. בין זכויות אלה נמנים:  דמי חופשה, דמי הבראה, דמי נסיעות, דמי הודעה מראש (ראו לעיל), שעות נוספות, הפרשות לקרן פנסיה, הפרשות לקרן השתלמות, הפרשות לביטוח מנהלים וכיוב'.

למידע נוסף ולשאלות בנושא פיטורין צרו קשר או צלצלו:

09-8995871