הסכם גירושיןהסכם גירושין יחסוך לכם הרבה עגמת נפש בהליך הגירושין ולכן אסור לוותר עליו

הליך הגירושין הינו הליך מורכב אשר לא אחת הופך למלחמה בין בני הזוג. הדרך הטובה ביותר להימנע מכך היא לנסות לגשר על המחלוקות בין בני הזוג בעריכת הסכם גירושין אשר יכלול את הנושאים בהם בני הזוג חלוקים וייתן להם מענה למחלוקות בהווה ובעתיד.

הסכם גירושין – מה הוא כולל?

ככלל, הסכם גירושין מותאם לבני הזוג באופן אישי ולנסיבות המקרה ועל כן אין הסכם גירושין אחיד עליו חותמים כל הזוגות שמתגרשים בישראל. יחד עם זאת, ישנם נושאים משותפים שבדרך כלל כלולים בהסכם גירושין:
1. חלוקת רכוש וממון:
במהלך החיים המשותפים צוברים בני הזוג רכוש משותף וזכויות רבות. בעזרת הסכם גירושין יוכלו בני הזוג לבצע חלוקה שווה והוגנת של כל הרכוש, הנכסים והזכויות שנצברו הכוללים בין השאר: דירות, מכוניות, חשבונות, תוכניות חסכון, קרנות פיצויים, כספי פנסיה וכיוצ'.
2. ילדים:
במידה ויש ילדים קטינים בתמונה, הסכם גירושין יכלול משמורת והסדרי ראייה הנוגעים לילדים. ניתן לקבוע כי הילדים יהיו במשמורת משותפת כך שהם יישארו שווה בשווה אצל כל אחד מההורים, או לחלופין, לקבוע כי לאחד מבני הזוג תהיה משמורת מלאה, ולבן הזוג השני יינתנו הסדרי ראייה הוגנים ראויים אשר משרתים את טובת הילדים.
3. מזונות:
מלבד הסדרי הראייה, יש להסדיר בהסכם גירושין את תשלום המזונות. הסכם גירושין יכלול סכום תשלום המזונות החודשי וכן אופן החלוקה בהוצאות נוספות הקשורות לילדים מלבד תשלום המזונות כגון: תשלום לקייטנות, מורים פרטיים, הוצאות רפואיות חריגות וכיוצ'.
4. הסדרת הגט:
הסכם גירושין יכלול את הסכמת בני הזוג להיפרד בהסכמה ומתוך רצון חופשי ויכול לכלול גם הסכמות לענין הסדרת הגט.

הסכם גירושים ניתן לביצוע במספר דרכים:
• בהסכמה בין הצדדים
במידה והיחסים בין בני הזוג הסתיימו בצורה נעימה ויש להם אפשרות לשבת וללבן את המחלוקות, "דרך המלך" היא להגיע יחדיו להסכמות בנוגע לכל הנושאים הקשורים לגירושין אשר יתבטאו בהסכם גירושים. היתרונות בהליך זה הוא שבדרך כלל מדובר בהליך מהיר יותר עם כמה שפחות סכסוכים ואף חיסכון בהוצאות לעורכי דין בהליך גירושין דרך בית המשפט.
• בהליך גישור
במידה והצדדים לא מצליחים להגיע להסכמה מלאה בכל הנושאים במחלוקת, ניתן לפנות להליך גישור במטרה להגיע להסכם גירושין. היתרון בהליך זה הוא שמדובר בהליך לא פורמאלי בו כל צד יכול להביע את כל רצונותיו (להבדיל מהליך דרך בית המשפט), והתוצאה שלו במידה ובני הזוג הגיעו להסכמה הינה הסכם בו הצדדים יוצאים מרוצים עד כמה שניתן לאור העובדה שניתן להגיע אליו רק בהסכמת שני הצדדים.
• דרך בית המשפט או בית הדין הרבני
במידה ולא הצליחו בני הזוג להגיע להסכמות, בית המשפט או בית הדין הרבני הוא זה שיכריע במחלוקות הלא פתורות. למעשה בית המשפט הוא זה שיכריע במחלוקות ויאפשר בסופו של דבר להתגרש. היתרונות בהליך זה הוא שבסופו של דבר הליך הגירושין מתממש וניתנו פתרונות (גם אם מדובר בפתרונות שלא מקובלים על אחד הצדדים) למחלוקות הקיימות. שוב לציין כי כיום, גם אם בחרתם לפנות בתביעה להסכם גירושין לבית המשפט לענייני משפחה או לבית הדין הרבני, החוק מחייב אתכם תחילה לפנות להליך גישור בין 4 פגישות לפחות, על מנת לנסות לפתור את הסכסוך ביניכם בהסכמה ובדרכי שלום. כלומר, רק במצב בו לא תצליחו להגיע להסכמה ביניכם בהליך הגישור, התביעה להסכם גירושין תידון ותוכרע בגוף השיפוטי שבחרתם לפנות אליו.

במידה והנכם מעוניינים בהסכם גירושין מומלץ לפנות לעורך דין מומחה בנושא צלצלו:

09-8995871

 

הליך גירושין הינו הליך מורכב מסובך לא רק מבחינה משפטית, אלא גם מבחינה רגשית. ברוב המקרים ההליך כולל גם חיכוכים בין הצדדים, מריבות ואף לעיתים מוביל לאלימות מילולית ופיזית. בזמן כה טעון רגשית, לא אחת, הצדדים פועלים בצורה פזיזה בכתיבת הסכם הגירושים, דבר שעלול לפגוע בכל אחד מהם בעתיד ובמידה ויש ילדים גם בהם. עורך דין מומחה להסכם גירושין, יעזור לכם לחשוב על כל הפרטים הקטנים ואף לנבא מחלוקות שיכולות להיווצר בעתיד. כמו כן, עו"ד מומחה להסכם גירושין יוכל לסייע לכם להגיע להסכמות ואף למצוא פתרונות יצירתיים על מנת שתוכלו לסיים את ההליך כמה שיותר מהר ולהמשיך בחייכם.
משרד עורכי דין קלרפלד בעל ניסיון רב בכתיבת הסכם גירושין וילווה אתכם בהליך מתחילתו ועד סופו במקצועיות ביעילות וברגישות תוך דאגה לרצונות והצרכים שלכם.

לקביעת פגישת ייעוץ עם עורך דין מומחה להסכם גירושין צלצלו:

09-8995871

או