תביעות נגד חברות ביטוח – שווה להילחם?

תביעות נגד חברות ביטוח מוגשות באופן יומיומי בבתי המשפט השונים כאשר מדובר בתביעות בתחומים רבים: תביעות נגד חברות ביטוח בריאות, תביעות נגד חברות ביטוח של הרכב, תביעות נגד חברות ביטוח חיים, תביעות נגד חברות ביטוח של תכולת דירה וכיוצ'. הסיבות לכך שלעיתים קרובות ישנן תביעות נגד חברות הביטוח הן העובדה שאותן החברות פעמים רבות מסרבות לתביעתכם לקבלת פיצוי מבלי לבחון באופן מהותי את המקרה שלכם. כידוע, חברות הביטוח בעלות מערכת מקצועית ומשומנת, אשר לא אחת בוחרת לפרש את פוליסת הביטוח לטובתה, ובהתאם לכך מסרבת לבקשתכם לקבלת פיצוי, למרות שטענותיכם על פני השטח מוצדקות. במצבים אלה, פעמים רבות הנכם מוותרים על הגשת תביעות נגד חברות הביטוח הן בשל העובדה שלא תמיד זה משתלם לכם בשל פיצוי נמוך שמגיע לכם, ופעמים רבות, בשל העובדה שאינכם מודעים לכך שחברות הביטוח טועות ולעיתים מטעות וכי הפוליסה ששילמתם עבורה שנים רבות, למעשה מקנה לכם פיצוי ראוי. נשאלת השאלה, באילו מצבים כדאי לפנות לבית המשפט בתביעות נגד חברות ביטוח ומתי משתלם להיאבק כנגדם בבית המשפט

הכל מתחיל בפוליסת הביטוח שלכם

על מנת להגיש תביעות נגד חברות ביטוח, יש להכיר תחילה את פוליסת הביטוח של חברת הביטוח על בוריה. לא אחת אנו נתקלים בפוליסות מורכבות, ארוכות, לא ברורות, וכתובות בשפה לא אחידה אשר בפועל, לא מאפשרת לכם להבין מהן הזכויות אליהן אתם זכאים בפוליסת הביטוח שלכם. בטרם הגשת תביעות נגד חברות ביטוח יש להשיג תחילה את פוליסת הביטוח ולבחון מה היא מקנה לכם. חשוב לציין כי גם אם על פני השטח לאחר שקראתם את הפוליסה, נראה כי אינכם זכאים לפיצוי, אין המשמעות שהתביעה אבודה. מומלץ להתייעץ עם עו"ד מומחה בתביעות נגד חברות ביטוח, אשר יש לו ניסיון רב בתביעות נגד חברות ביטוח ובהבנת פוליסת הביטוח שלכם.

עד מתי ניתן להגיש תביעות נגד חברות ביטוח?

ברוב סוגי הפוליסות של חברות הביטוח, תקופת ההתיישנות עומדת על 3 שנים. חשוב לציין כי על מנת לעצור את תקופת ההתיישנות לא מספיק לפנות לחברת הביטוח לבירורים, אלא יש להגיש תביעה לבית המשפט. פנייה לבית המשפט לאחר 3 שנים בתביעות נגד חברות ביטוח מאוד בעייתית וברוב המקרים התביעה תידחה עוד לפני שידונו בה בשל העובדה שהיא כבר התיישנה. על כן, במידה וסורבתם לבקשתכם לפיצוי מחברות הביטוח, וגם אם אתם נמצאים איתם בהליכים לקבלת הפיצוי, חשוב לא לפספס את מירוץ ההתיישנות ולהגיש תביעות נגד חברות ביטוח לבית המשפט במידת הצורך.

במידה ונפגעתם מחברת הביטוח מומלץ להתייעץ עם עו"ד מומחה לתביעות נגד חברות ביטוח!

תביעות נגד חברות ביטוח הינן מורכבות ומחייבות ידע מקצועי רב בעניין. לא אחת, תידרשו להביא חוות דעת של אדם מקצועי כגון שמאי, או מומחה רפואי על מנת להוכיח את טענותיכם בבית המשפט. תביעות אלה מצריכות הבנה רבה בחוקי הביטוח, בהלכות שנקבעו בפסיקה, בהבנת פוליסות הביטוח למינהן וכיוצ'. בתביעות נגד חברות ביטוח יש שלבים רבים לתביעה הכוללים הבנת הסיטואציה, פנייה לחברות הביטוח, הגשת התביעה עצמה, ניהול מו"מ מול חברות הביטוח, חקירות מומחים במידת הצורך והבאת ראיות מתאימות על מנת לקבל את הפיצוי הגבוה ביותר. משרד עורכי דין קלרפלד בעל ניסיון רב בכל השלבים התביעות נגד חברות ביטוח ויוכל ללוות אתכם החל מהפנייה לחברות הביטוח ובמידת הצורך ניאבק עבורכם בבית המשפט על מנת שתקבלו את הפיצוי אליו אתם זכאים.

לקביעת פגישת ייעוץ עם עו"ד מומחה לתביעות נגד חברות ביטוח, צרו קשר