תאונה בשטח ציבורי – האם אני זכאי לפיצוי?

תאונה בשטח ציבורי הינו דבר שכיח שקורה לכל אחד מאיתנו ביומיום: מעידה תאונה בשטח ציבוריבמדרכה שהבלטות בולטות, החלקה מאזור אשר נשפך בו חומר שומני, פגיעה בעקבות מתקן בגן שעשועים שלא תוחזק כראוי וכיוצ'. כאשר אדם נפגע בתאונה בשטח ציבורי ובעקבות כך נוצר לו נזק פיזי, ייתכן והינו זכאי לפיצוי כספי בגין נזקי גוף אלה. לצורך כך, על אותו אדם לבחון האם פגיעתו נחשבת כתאונה בשטח ציבורי וכן לבחון האם הבעלים או מי שמחזיק במקום הציבורי בפועל בעת התאונה בשטח ציבורי, התרשלו.

מה נחשב כתאונה בשטח ציבורי?

החוק בישראל קובע כי הרשויות המקומיות הן האחראיות לבטיחות של הציבור הנמצא בשטח שלהן. המשמעות היא שעל הרשויות המקומיות לדאוג שלכל השטחים שבבעלותן יהיו בטיחותיים לכל אדם שעובר בהם. כך למשל, הרשויות המקומיות אחראיות לתקינות המדרכות, הכבישים, גני משחקים, פארקים, קניונים, תאורת רחוב, צמחיה וכיוצ'. במידה ונפגעתם פגיעה פיזית באחד מהמקומות אשר נמצאים בשטחן של אותן רשויות, ייתכן והנכם זכאים לפיצוי בגין תאונה בשטח ציבורי. חשוב להדגיש כי לא מספיק להוכיח שנפצעתם בתאונה בשטח ציבורי, אלא עליכם גם להוכיח כי הרשות המקומית לא מילאה את החובה שלה על פי דין, וכי בעקבות כך נגרם לכם הנזק הפיזי.

מה עליי לעשות במידה ונפגעתי בתאונה בשטח ציבורי?

מלאכת איסוף הראיות לאחר תאונה בשטח ציבורי, היא החשובה ביותר על מנת להבטיח שתקבלו פיצוי גבוה ככל שניתן.

על מנת להבטיח פיצוי ראוי עקב תאונה בשטח ציבורי מומלץ לפעול בדרכים הבאות:

 1. צילום מקום התאונה
  יש לצלם את מקום התאונה בשטח ציבורי קרוב ככל הניתן למועד הפציעה. מומלץ לעשות מספר תמונות של המקום עם זוויות רבות על מנת שיהיה ברור לשופט בבית המשפט כי סיבת התאונה בשטח הציבורי אכן נובעת מתחזוק לא ראוי של הרשות.
 1. עדים לתאונה
  במידה ויש עדים לתאונה בשטח ציבורי, מומלץ לקחת את הפרטים שלהם מכיוון שייתכן שעדותם תהיה חיונית כדי להוכיח את תביעתכם בבית המשפט.
 1. פנייה לגורם רפואי
  לאחר התאונה בשטח ציבורי, יש לפנות לגורם רפואי (בית חולים, קופת חולים וכיוצ') על מנת לתעד את פציעתכם ואת מידת הפגיעה שנוצרה לכם. חשוב לציין כי עליכם לוודא שהגורם הרפואי רשם את כל התלונות שלכם ואת התיעוד המלא לפציעתכם הכולל את כל נסיבות המקרה, היכן אירעה התאונה בשטח ציבורי ומתי זה קרה.
 1. שמירת מסמכים
  יש לשמור את כל המסמכים שקבלתם הקשורים לפציעה כולל קבלות של תשלומים שביצעתם עקב התאונה בשטח ציבורי.

במידה ונפגעתם בתאונה בשטח ציבורי מומלץ להתייעץ עם עו"ד מומחה לתאונה בשטח ציבורי!

תביעה עקב תאונה בשטח ציבורי לא פשוטה מכיוון שיש לבחון בה גורמים רבים כגון עוצמת הפגיעה, אחריות הרשות לגורם שגרם לפציעתכם, גיל הנפגע, רמת הנכות וכיוצ'. על כן, מומלץ להתייעץ עם עו"ד מומחה לתאונה בשטח ציבורי בטרם פנייתכם לגורם שהנכם מעוניינים לקבל פיצוי ממנו. משרד עורכי דין קלרפלד, מתמחה בתביעות עקב תאונה בשטח ציבורי ויוכל לייעץ לכם אודות סיכוי תביעתכם. עורכי הדין במשרד יוכלו להעריך את סיכויי תביעתכם לקבלת פיצוי עקב תאונה בשטח ציבורי, וכן להדריך אתכם כיצד עליכם לפעול על מנת לקבל את הפיצוי המקסימאלי אליו אתם זכאים. משרדינו ילווה אתכם החל מהפנייה לגורם שהתרשל ובמידת הצורך בהגשת תביעה לבית המשפט.

 

לקביעת פגישת יעוץ עם עו"ד מומחה לתביעות עקב תאונה בשטח ציבורי, צרו קשר