רשלנות רפואית

במידה ונפגעתם מטיפול רפואי שניתן לכם ע"י נושא משרה רפואי, ייתכן והפגיעה מהווה רשלנות רפואית ובעקבות כך הנכם זכאים לפיצוי.רשלנות רפואית

איך אני יודע האם הנזק שנוצר לי מגורם רפואי מהווה רשלנות רפואית?

במידה והנכם חשים כי נוצר לכם נזק עקב טיפול רפואי, אך אינכם בטוחים בכך, מומלץ לפנות לעו"ד מומחה בנושא. עו"ד  יוכל לבחון את המקרה שלכם ולסייע לכם בהגשת הראיות המתאימות על מנת להוכיח שבעניינכם אכן הייתה רשלנות מצד גורם המטפל. יש לציין כי לא בכל מצב בו נפגעתם מטיפול רפואי, העניין אכן מהווה רשלנות רפואית, ויש לבחון זאת בעין מקצועית תוך הכרת החוקים והפסיקה.

מה עליי להוכיח בתביעה מסוג זה?

עוולת הרשלנות, הינה עילה מורכבת אשר יש להוכיח את כל היסודות שלה –

  1. קיומה של חובת זהירות כלפי האדם שניזוק

יש להוכיח כי לגורם המטפל אכן קיימת חובת זהירות לאדם שניזוק. לדוגמה: רופא אשר ניתח אתכם ובעקבות כך נוצר לכם נזק, סביר להניח שייקבע כי יש לו חובת זהירות כלפיכם, כי הוא הגורם האחראי לביצוע הפעולה הרפואית.

  1. הפרת החובה

יש לבחון האם התקיימה התרשלות של האדם המטפל. לדוגמה: כאשר בוחנים את פעילותו של הרופא המנתח, בוחנים האם הוא חרג מסטנדרט של התנהגות סבירה של רופא מנתח, אשר הובילה להתרשלות מצידו.

  1. נזק שאירע וקיום קשר סיבתי בין ההפרה ובין הנזק

יש לבחון האם התקיים נזק והאם הרשלנות של הגורם הרפואי היא זו שגרמה בפועל לנזק. לדוגמה: אם חוזרים לרופא המנתח, יש לבחון את סוג הנזק שנוצר לכם ולראות האם אפשר להוכיח שאכן בעקבות הניתוח נוצר הנזק והוא לא נוצר למשל בעקבות מצב רפואי קודם שהיה קיים אצלכם עוד בטרם הניתוח.

יש לציין כי בית המשפט בוחן את כל היסודות שלעיל בעזרת מבחנים שנקבעו ע"י בית המשפט, ובעזרת הראיות והעדויות שהצלחתם להביא ולהוכיח. למידע נוסף אודות הוכחת עוולת הרשלנות לחצו על הקישור.

האם אני יכול להגיש תביעת גם לאחר שעברו שנים רבות מהיום בו נוצר לי הנזק?

לתביעה מסוג הרשלנות הרפואית יש התיישנות, ועל כן חשוב לא להתמהמה זמן רב בהגשת התביעה. תביעה ניתן להגיש עד 7 שנים לאחר האירוע הרשלני שהוביל לנזק. יש לציין כי במידה והאירוע אירע לקטין, תקופת ההתיישנות של 7 השנים נספרת למעשה מהיותו של הקטין בין 18. כלומר, יש אפשרות לאותו קטין להגיש תביעת עד להגיעו לגיל 25 שנים.

חשוב להדגיש כי למרות שיש לכם 7 שנים להגשת תביעה מיום האירוע הרשלני, מומלץ לא להתמהמה. ככל שהזמן יעבור, לא אחת יהיה קשה יותר להשיג מסמכים ו/או עדויות אשר יכולים לתמוך ולעזור בהוכחת הראיות בתביעת רשלנות רפואית בבית המשפט. במידה והנזק כבר ידוע לכם וקיבלתם אבחון בעניין, מומלץ לפנות באופן מיידי אל עו"ד מומחה לרשלנות רפואית.

במידה ונוצר לכם נזק עקב טיפול רפואי, מומלץ לפנות לעו"ד מומחה בנושא!

עו"ד מומחה לרשלנות רפואית יוכל להעריך את המקרה שלכם, ולבחון האם באמת התקיימה רשלנות בעניינכם ומה מידת הסיכויים של הגשת תביעה בגין הנזק שנוצר לכם. כאמור, מדובר בתביעה מורכבת אשר מחייבת הבאת ראיות ועדויות משכנעות, ועל כן לא מומלץ לתבוע בגין רשלנות רפואית ללא עו"ד מקצועי בעניין. עו"ד מומחה לרשלנות רפואית בעל ניסיון רב בהשגת מסמכים רפואיים ועדויות רלבנטיות שיוכלו לסייע במקרה שלכם. כמו כן, לא אחת, יש להביא חוות דעת מקצועיות של רופאים מומחים על מנת להוכיח כי במקרה שלכם התקיימה רשלנות רפואית, ועו"ד מומחה בעניין יוכל להשיג לכם את חוות הדעת הטובה והמתאימה ביותר.

משרד עורכי דין קלרפלד, בעל ניסיון רב שנים ויוכל לעזור לכם לקבל את הפיצוי אליו אתם זכאים במידה ונפגעתם עקב רשלנות רפואית ע"י נושא משרה בתחום הרפואי.

לקביעת פגישת ייעוץ צלצלו:

09-8995871