מו"מ מול חברות הביטוח

חברות הביטוח נתפסות לא אחת כגוף גדול, חזק, בעל משאבים שקשה מאוד להילחם כנגדו. גישה זו גורמת פעמים רבות לאדם הנפגע מחברות הביטוח, לוותר מראש על תביעתו, למרות שלא אחת הוא יודע שהצדק בידיו. כך נוצר מצב, שבמשך שנים רבים שילמתם לחברות הביטוח כספים רבים במטרה שיהיו שם בשבילכם במידה ויפקוד אתכם אסון, אך בפועל, חברות הביטוח, לא אחת מתנערות מאחריות. מה ניתן לעשות במצבים כאלה? האם שווה להילחם? כיצד ניתן לנהל מו"מ מול חברות הביטוח ולהצליח לקבל את הפיצוי אליו אתם זכאים?

צעד הראשון לניהול מו"מ מול חברות הביטוח

התשובה לשאלה זו היא שפעמים רבות שווה להילחם מול חברות הביטוח, אך לא תמיד יודעים כיצד לעשות זאת. הצעד הראשון שמומלץ לעשות הוא לפנות לסוכן הביטוח שלכם ולבדוק מה הזכאות שלכם בפוליסת הביטוח. לא אחת אנו נתקלים בפרוצדורות רבות ובמסמכים רבים שחברות הביטוח מערימות על המבוטחים במטרה להתיש את הלקוח. הדגש החשוב הוא לא להתייאש ולבקש עזרה מבעל מקצוע במידת הצורך. לאחר מילוי הטפסים למעשה תקבלו מענה מחברות הביטוח ובשלב זה, לא אחת, מגיעים למעשה למו"מ מול חברות הביטוח בדבר הפיצוי וגובה הפיצוי שאליו הנכם זכאים.

כיצד מנהלים מו"מ מול חברות הביטוח

ניהול מו"מ מול חברות הביטוח, הוא דבר לא פשוט, בעיקר לאדם שלא עוסק בכך ביומיום. להלן מספר הצעות לניהול מו"מ מול חברות הביטוח שיכולות לסייע לכם להגיע לפיצוי המקסימלי שהנכם זכאים אליו:

  • בטרם ניהול מו"מ מול חברות הביטוח, יש לאמוד תחילה מהו הפיצוי אליו אתם זכאים. במילים אחרות, יש לבוא לניהול מו"מ מול חברות הביטוח, רק לאחר שהבנתם ובדקתם מהו הפיצוי שאליו אתם זכאים וכך לא ליצור מצב בו למשל תדרשו מחברות הביטוח סכום נמוך ממה שמגיע לכם.
  • במידת הצורך, יש לפנות למומחה אשר יוכל לאמוד את הנזקים שנוצרו לכם ואת הנזקים העתידיים שנבעו מכך במידת הצורך. חוות דעת ממומחה יכולה לעזור מאוד בניהול מו"מ מול חברות הביטוח, ויכולה להשפיע רבות על גובה הפיצוי שלכם.
  • בעת ניהול מו"מ מול חברות הביטוח חשוב לזכור, כי גם לחברות הביטוח יש הרבה מניעים לסיים את ההליך במו"מ על מנת להימנע מהוצאת כגון: תשלום לעורכי דין, פרסום רע בתקשורת, תשלום גבוה יותר מהפיצוי אליו אתם זכאים בעקבות הפסד בבית משפט וכיוצ.' בעת ניהול במו"מ מול חברות הביטוח אפשר להתשמש במידע זה על מנת להגיע לפשרה.
  • חשוב לזכור שישנם מספר גופים שמבקרים את חברות הביטוח אשר ניתן בנוסף לפנות אליהם במהלך המו"מ מול חברות הביטוח כגון המפקח על הביטוח במשרד האוצר.
  • יש לתעד את כל השיחות, מיילים התכתבויות ו/או פניות ושיחות אשר מתבצעות במהלך המו"מ מול חברות הביטוח. אמנם חברות הביטוח לא אחת מקליטות את השיחות ומתעדות את ההתכתבות בינן לבין המבוטח, אך אין זה מבטיח כי תיעוד זה יובא לידיכם.
  • העצה הטובה ביותר היא לא להתייאש, וגם אם נדרש מסמך נוסף להעביר לחברת הביטוח. צריך לזכור כי הנכם זכאים לפיצוי וכלל שתעמדו על שלכם, יש לכם סיכוי גבוה יותר לקבל את הפיצוי אליו אתם זכאים.

מו"מ מול חברות הביטוח או הגשת תביעה לבית המשפט?

ישנן יתרונות רבים לנוהל מו"מ מול חברות הביטוח כמו למשל: חיסכון בכספים (תשלום אגרת בימ"ש, תשלום לעו"ד), סיום ההליך בצורה מהירה יותר (בד"כ) וכיוצ'. בנוסף, התוצאה הסופית היא בשליטתו של המבוטח, כלומר, הוא זה שמנהל את המו"מ מול חברות הביטוח ומחליט אם לקבל את הפיצוי המוצע לו, להבדיל מבית המשפט, שם השופט הוא שקובע האם המבוטח זכאי לפיצוי ומהו גובה הפיצוי. יחד עם כל היתרונות של מו"מ מול חברות הביטוח לא אחת, למבוטח אין ברירה אלא לפנות לבית המשפט מכיוון שחברת הביטוח כלל לא עונה לו, או לחלופין מסרבת לדרישתו. ישנן גם יתרונות בהגשת תביעות לבית המשפט בכך שחברות הביטוח מסתכנות בפרסום שלילי מכיוון שתביעות אלה בד"כ פתוחות לציבור, סיכון בתשלום נוסף מצדחברת הביטוח מכיוון שאם הן יפסידו ישנן תשלומים נוספים שיקבעו להן כגון תשלום עו"ד לצד שזכה, תשלום אגרה, החזר הוצאות וכיוצ. יחד עם זאת, חשוב להדגיש שניהול מו"מ מול חברות הביטוח לא סותר הגשת תביעה לבית המשפט, לעיתים שני אלה הולכים יד ביד. לדוגמה: מבוטח אשר ניאלץ לפנות בתביעה לבית המשפט מכיוון שחברת הביטוח סרבה לדרישתו, אך תוך כדי התביעה הוא ניהל מו"מ מול חברות הביטוח. לכל אחד מההליכים הנ"ל יש יתרונות וחסרונות והכל תלוי נסיבות באיזה דרך יש לפעול.

האם לפנות לעו"ד בניהול מו"מ מול חברות הביטוח?

עו"ד מומחה לניהול מו"מ מול חברות הביטוח, בעל ניסיון רב מול חברות הביטוח ומכיר את דרך ושיטת הפעולה שלהן כך שלא אחת יוכל להשיג עבורכם את הפיצוי המקסימלי אליו אתם זכאים. משרד עורכי דין קלרפלד בעל ניסיון רב בניהול מו"מ מול חברות הביטוח, גם לפני הגשת תביעות נגד חברות ביטוח וגם תוך כדי תביעה שנערכת בבית המשפט. עורכי הדין במשרד יתנו לכם שירות מקצועי, אחראי ואפקטיבי ויילחמו עבורכם עד לקבלת הפיצוי הראוי בין אם דרך תביעה לבית המשפט ובין אם בניהול מו"מ מול חברות הביטוח.

 

לקביעת פגישת ייעוץ עם עו"ד מומחה לניהול מו"מ מול חברות הביטוח ולהגשת תביעות נגד חברות הביטוח בבתי המשפט השונים, צרו קשר!