רשלנות

במהלך היום היום שלנו, כולנו נתקלים בתופעת הרשלנות, בין אם מדובר באדם שהתרשל במעשיו, או בין אם מדובר בגוף אשר התרשל בתפקידו. כך למשל רק מלפתוח את העיתון בכל בוקר ניתן לראות שמרבית מהכתבות מדברות באופן ישיר ו/או עקיף על רשלנות של אדם או גוף כלשהו – ילד שטבע בטיול עקב התרשלות בית הספר, עובד במטבח שנפל עקב רשלנות בבטיחות מקום עבודה וכיוצ'. למרות שפעמים רבות אנו נתקלים ברשלנות של גופים ואנשים שאנו עובדים מולם, ברוב המקרים אנו מעדיפים לא לפנות בעניין לבית המשפט מתוך מחשבה שמדובר בנושא מורכב שקשה להוכיח,אשר ידרוש מאיתנו משאבים רבים וזמן יקר. למרות הסברה הזו, מומלץ להתייעץ עם עו"ד המומחה בתחום הרשלנות, ולא אחת תגלו כי הנכם זכאים לפיצוי מאותו גורם וכי משתלם וכדאי עבורכם לדרוש מאותו הגורם שהתרשל את הפיצוי עבור הנזק שנוצר לכם.

מהי רשלנות?

רשלנות הינה הנתנהגות של אדם ו/או גוף כלשהו, שאדם סביר ונבון לא היה עושה באותו נסיבות אשר בעקבותיה נגרם נזק.
כאשר בית המשפט בא לבחון את המושג רשלנות, הוא בוחן האם התקיימו יסודות עוולת הרשלנות אשר מובילים לכך שאכן התקיימה רשלנות במקרה הספציפי שתבעתם פיצוי עבורו בבית המשפט –

  1. קיומה של חובת זהירות כלפי הניזוק

האם לאדם שהזיק קיימת חובת זהירות לאדם שניזוק.

  1. הפרת החובה

האם התקיימה התרשלות מצד האדם שהזיק.

  1. נזק שאירע וקיום קשר סיבתי בין ההפרה ובין הנזק

האם התקיים נזק ואיזה סוג נזק, והאם הרשלנות של המזיק היא זו שגרמה בפועל לנזק.

על מנת להמחיש זאת ניתן דוגמה למקרה נפוץ וכיצד בית המשפט בוחן האם היה במקרה זה רשלנות

אדם שנפל ברחוב במדרכה שהייתה שבורה בעקבות עבודות שהעירייה ביצעה במקום:

  1. קיומה של חובת זהירות

בית המשפט יבחן האם העיריה היא זו שהייתה אחראית על עבודות השיפוץ שבוצעו באותו מקום ובעקבות כך קמה לה חובת זהירות.

  1. הפרת החובה

בית המשפט יבחן האם התנהגותה של העיריה חרגה מסטנדרט של התנהגות סבירה אשר הובילה להתרשלות מצידה.

  1. נזק וקשר סיבתי

בית המשפט יבחן האם נוצר נזק, מהו סוג הנזק, והאם הנזק נוצר כתוצאה מהמעשים ו/או מהמחדלים של העיריה.

כפי שניתן לראות, תביעת הרשלנות הינה תביעה מורכבת אשר בית המשפט בוחן בה פרמטרים רבים. על מנת לקבוע האם התקיימה רשלנות במקרה שלכם, בית המשפט יבחן את הפרמטרים המתוארים לעיל בעזרת מבחנים שנקבעו בפסיקה ובהתאם לעובדות והנתונים שתצליחו להוכיח בבית המשפט.

מה עליי לעשות במידה ונפגעתי בעקבות רשלנות של אדם ו/או גוף מסוים?

במידה ונפגעת בעקבות רשלנות של אדם ו/או גוף מסוים מומלץ להתייעץ עם עו"ד מומחה לתביעות רשלנות. כפי שמתואר במאמר זה, תביעת הרשלנות הינה תביעה מורכבת אשר יש גורמים רבים שצריך להוכיח בה על מנת לשכנע את בית המשפט כי אכן התבצעה במקרה שלכם רשלנות. חשוב לציין שגם אם מדובר בעוולה מורכבת שלא קל להוכיחה בבית המשפט, מומלץ לא לוותר ולפנות אל עו"ד לייעוץ בנושא רשלנות, על מנת לקבל חוות דעת מקצועית האם שווה עבורכם (הן מבחינה כספית והן מבחינת זמנכם היקר) להגיש תביעה לפיצוי עבור הנזק שנוצר לכם.

משרד עורכי דין  קלרפלד בעל ניסיון רב שנים בתביעות נזיקין ויוכל לסייע לכם במתן ייעוץ אודות סיכויי הצלחת תביעתכם ובעקבות כך הסיכויים לקבלת פיצוי עבור הנזק שנוצר לכם.

לקביעת פגישת ייעוץ צלצלו:

09-8995871