קבלת מעמד לבן זוג זר הנשוי לאזרח ישראלי

בעידן הטכנולוגי המתקדם כיום, אנו עדים ליותר ויותר זוגות המתחברים אחד לשני מכל העולם דרך: הפייסבוק, אינטרנט, אתרי הכרויות וכיוצ'. כתוצאה מכך אנו רואים לא אחת בישראל "זוגות מעורבים" כאשר אחד מבני הזוג הוא אזרח זר ואילו השני אזרח ישראלי. פעמים רבות ההיכרות מובילה לנישואים בין האזרח הישראלי לבן הזוג הזר, אך כאשר מגיעים לשלב ההחלטה אודות מקום המגורים, בני הזוג מגלים כי על מנת לגור יחדיו בישראל עליהם להסדיר תחילה את המעמד לבן זוג זר – הליך מורכב במדינת ישראל אשר לא מובן מאיליו.

מעמד לבן זוג זר הנשוי לאזרח ישראלי – נהלי משרד הפנים

משרד הפנים הוא המשרד הממונה על מתן מעמד לבן זוג זר הנשוי לאזרח ישראלי. במשרד הפנים קיימים נהלים הקובעים מהם הקריטריונים על מנת להעניק מעמד לבן זוג זר הנשוי לישראלי, ומהם המסמכים שעל בני הזוג להמציא להם על מנת להוכיח את הזוגיות ביניהם. בין השאר, משרד הפנים דורש מבני הזוג להמציא להם הוכחות לאמיתות הזוגיות ביניהם כגון: חשבונות משותפים, תמונות, מכתבים מקרובי משפחה וחברים. כמו כן, משרד הפנים מבקש מבן הזוג הזר להמציא הוכחות כי היה רווק בטרם הנישואים לאזרח הישראלי ולהמציא תעודת יושר. חשוב לדעת כי יש חשיבות להכנת המסמכים מראש, אשר מחייבים לא אחת לנסוע למדינה בה התגורר בן הזוג הזר על מנת להמציא את המסמכים שדורש משרד הפנים. יצויין כי במידה ותגיעו לפגישה במשרד הפנים עם חוסרים במסמכים, הדבר יכול להוביל לעיכוב קבלת המעמד לבן זוג זר הנשוי לישראלי בחודשים רבים ואף יותר. לאור האמור, בטרם הגשת הבקשה, מומלץ להתייעץ עם עו"ד המומחה לבקשות לקבלת מעמד לבן זוג זר הנשוי לאזרח ישראלי, אשר יוכל להדריך אתכם בדבר הכנת המסמכים הנדרשים.

השלבים לקבלת מעמד לבן זוג זר הנשוי לאזרח ישראלי במשרד הפנים

לקבלת מעמד לבן זוג זר הנשוי לאזרח ישראלי ישנם מספר שלבים במשרד הפנים:

 1. קביעת תור במשרד הפנים.
 2. מסירת המסמכים הנדרשים על מנת שמשרד הפנים יוכל להעניק מעמד לבן זוג זר הנשוי לאזרח ישראלי.
 3. ראיון לכל אחד מבני הזוג במשרד הפנים להוכחת הזוגיות ביניהם.
 4. מתן מעמד ראשוני חוקי בישראל לבן הזוג הזר עם זכויות וחובות.
 5. קביעת פגישות נוספות במשרד הפנים עד לקבלת מעמד של אזרח ישראלי לאחר מינימום 5 שנים.

יש לציין כי השלבים המתוארים הנ"ל הינם בשליטתם של משרד הפנים וכי משרד הפנים יכול לקבוע למשל כי על בני הזוג לבצע ראיון זוגי נוסף, להמציא מסמכים נוספים וכיוצ'. כל בקשה כזו עלולה לעכב את ההליך וקבלת המעמד לבן זוג זר.

לפירוט נוסף אודות השלבים לקבלת מעמד לבן זוג זר לחצו כאן.

האם יש יתרון בקבלת מעמד לבן זוג זר, בכך שהוא נשוי לאזרח הישראלי, להבדיל למשל מידועים בציבור?

בהחלט כן. ההליך לקבלת מעמד לבן זוג זר הנשוי לישראלי הינו מהיר יותר, כך שככלל, במידה וההליך מתנהל ביעילות ובמהירות, בן הזוג הזר יוכל כבר לקבל אזרחות תוך 5 שנים מהגשת הבקשה לקבלת מעמד לבן זוג זר הנשוי לישראלי. בנוסף, לא אחת, במידה והמגישים בקשה למעמד לבן זוג זר הינם נשואים, משרד הפנים מנפיק מעמד המאפשר לבן הזוג הזר לעבוד במדינת ישראל בזמן קצר יותר להבדיל למשל מבני זוג ידועים בציבור.

האם ניתן לעשות משהו לאחר סירוב משרד הפנים למתן מעמד לבן זוג זר הנשוי לאזרח ישראלי?

בהחלט כן. פעמים רבות אנו עדים לזוגות "מעורבים" אשר קיבלו סירוב לקבלת מעמד לבן זוג זר, ובעקבות כך עזבו את ישראל ומימשו את הקשר שלהם במדינה זרה ו/או נאלצים לנהל את הזוגיות מרחוק. לא אחת, אותם זוגות לא היו מודעים לכך כי סירוב משרד הפנים לקבלת מעמד לבן זוג זר הוא לא הפסוק האחרון וכי ישנן דרכים לערער על החלטת הרשות ואף להצליח בכך. תחילה, על בני הזוג לפנות בערר פנימי למשרד הפנים על החלטת משרד הפנים, ובמידה וקיבלו סירוב, הדלת לבית הדין לעררים פתוחה בפניהם.

מהו בית הדין לעררים?

בית הדין לעררים הוקם לאחרונה במיוחד במטרה לטפל בכל הקשור בערעורים על החלטות בנושאים מסוימים של משרד הפנים, בין השאר על סירוב משרד הפנים לקבלת מעמד לבן זוג זר הנשוי לישראלי. במידה ובני הזוג מקבלים סירוב מהערר הפנימי, יש להם אפשרות לפנות לבית הדין לעררים אשר בסמכותו לקבוע הדברים הבאים:

 1. לקבוע כי על משרד הפנים היה לאשר קבלת מעמד לבן זוג זר הנשוי לאזרח הישראלי בנסיבות העניין.
 2. לקבוע כי על משרד הפנים לבחון בשנית את הבקשה לקבלת המעמד לבן זוג זר הנשוי לישראלי לאור נסיבות המקרה.
 3. לדחות את הבקשה לקבלת מעמד לבן זוג זר הנשוי לישראלי ולקבוע כי החלטת משרד הפנים עומדת בעינה.

במידה, ובני הזוג נדחו ע"י בית הדין לעררים הדלת עדיין לא סגורה בפניהם ויש באפשרותם לערער לבית המשפט לעניינים מנהלים.

מדוע מומלץ להתייעץ עם עו"ד בכל הקשור לבקשת מעמד לבן זוג זר הנשוי לאזרח ישראלי?

עו"ד מומחה לדיני הגירה בישראל בכלל ולקבלת מעמד לבן זוג זר הנשוי לאזרח ישראלי בפרט יוכל לשפר את הסיכוי שלכם לאישור הבקשה, עוד בשלב הראשוני במשרד הפנים. עורך הדין יכול להדריך אתכם בדבר המסמכים הנדרשים ע"י משרד הפנים, יכול ללוות אתכם בהמשך ולהיות נוכח בראיון הזוגי, ולוודא כי הראיון מתבצע כראוי וכן בכל הקשור להמשך ההליכים מול משרד הפנים. עורך הדין מקצועי בתחום ההגירה לישראל מודע לכל החובות החוקיות של משרד הפנים וכל הזכויות שלהם אתם זכאים, ויכול לוודא כי הבירור בעניינכם מתבצע כראוי וכדין, ובהתאם לכך, ישפר את הסיכוי שלכם לקבל מעמד לבן זוג זר הנשוי לאזרח ישראלי.

משרד עו"ד קלרפלד – מומחים לדיני הגירה לישראל

משרדינו בעל ניסיון של 15 שנה בכל הקשור לקבלת מעמד לבן זוג זר הנשוי לאזרח ישראלי. בין השאר עורכי הדין המומחים במשרד נותנים שירות מהיר, יעיל, מקצועי ודיסקרטי בתחומים הבאים:

 1. שיחות יעוץ בטרם הגשת הבקשה.
 2. ליווי בני הזוג בתהליך לקבלת מעמד לבן זוג זר הנשוי לישראלי.
 3. פניות והגשת בקשות למשרד הפנים בכל הקשור לקבלת מעמד לבן זוג זר הנשוי לישראלי.
 4. ליווי מלא בראיון/ות אשר עתידים להיערך לבני הזוג לאחר הגשת הבקשה לקבלת מעמד לבן זוג הנשוי לאזרח ישראלי.
 5. הגשת ערעורים בכל הערכאות השונות על סירוב משרד הפנים לקבלת מעמד לבן זוג זר.
 6. יצוג מלא בבקשות וערעורים בבתי הדין השונים עד למתן החלטה סופית בעניין.

לקביעת פגישת יעוץ עם מומחה לבקשות לקבלת מעמד לאזרח זר הנשוי לאזרח ישראלי, צרו קשר!