שאלות נפוצות ויזות והגירה

 

ש: יש לי גרין קארד ואני התחתנתי לאחרונה. איך בעלי יכול לעבור לגור עמי בארצות הברית?

ת: תוכלי להגיש בקשה עבור בעלך לקבל מעמד של תושבות קבע (גרין קארד). אולם לקטגוריה הזו ספציפית יש מכסה שמתמלאת יחסית מהר ועל כן נוצרת רשימת המתנה (אך לא ארוכה במיוחד יחסית לקטיגוריות אחרות עם מכסות).

ש: אני אזרח ארה"ב ואני נשוי לאשה עם שני ילדים מנישואים קודמים. אנחנו רוצים להגר לארצות הברית. האם אני יכול להגיש בקשה לקבלת גרין קארד עבור הילדים החורגים שלי על מנת שנוכל לעבור כמשפחה לארצות הברית?

ת: אם הילדים היו מתחת לגיל 16 כשהתחתנת, תוכל הגיש בקשה לקבלת גרין קארד עבור כל ילד יחד עם הבקשה עבור אשתך. אולם, למען הסר ספק, אישור של ויזת הגירה אינו מספיק לצורך העתקת מגוריהם של הילדים מישראל למדינה אחרת. אם יש אבא טבעי (ביולוגי או מאומץ) בתמונה, אזיי לפני הוצאת הילדים מישראל למגורי קבע בחו"ל יש לדאוג בטרם עת ל-צו הגירה מבית משפט לענייני משפחה בישראל.

ש: יש לי ויזה ל-10 שנים בדרכון עם תוקף לעוד 8 שנים אולם בביקור האחרון שלי יצאתי שבועיים אחרי התאריך המרבי שהותר לי לשהות במדינה, אבל לא קיבלתי חותמת שחורה ולא ביטלו את הויזה בדרכון. האם תותר כניסתי לארה"ב או שמא יעשו לי בעיות בגבול ארה"ב כשארצה להיכנס שוב?

ת: אם שהיית במדינת ארה"ב אפילו ליום אחד מעבר למה שהותר לך בעת הכניסה, למעשה מבוטלת לך (באופן אוטומטי) הויזה בדרכון. לא תותר כניסתך למדינת ארה"ב אלא אם תשיג ויזה חדשה – ומן הסתם קשה לקבל ויזה חדשה אחרי שהיית יתר. רצוי מאוד לקבל ייעוץ משפטי בטרם הגשת בקשה חדשה לויזה ו/או בטרם ניסיון כניסה מחודשת למדינה.
למידע נוסף, ראה תוקף אשרת שהייה בארה"ב ושהיית יתר בארה"ב.

ש: האם אני אוכל לקבל ויזה לארה"ב לאחר הרשאה בסמים בעבר?

ת: ככלל, הדבר ימנע ממך לקבל ויזה לארה"ב אך לא בכל מקרה. רצוי לקבל ייעוץ משפטי בטרם הגשת בקשה לויזה בכל מצב שיש תיק במשטרה או הרשאה בבית משפט מכל סיבה שהיא. אם נדרש ייתכן וניתן לקבל waiver (מחילה)
למידע נוסף, ראה סירוב ויזה וכניסה לארה"ב ו- waiver

ש: בעבר שהיתי שנה וחצי בארה"ב (באופן חוקי) אולם כשניסיתי לחזור לארה"ב אחרי מספר שנים עיכבו אותי במשטרת הגבולות, תישאלו אותי למשך הרבה שעות וטענו שאני עבדתי בביקור האחרון (הארוך) בארצות הברית. כל הפצרותיי לא עזרו ולבסוף ביטלו את הויזה והעלו אותי על מטוס חזרה לארץ. האם אני אוכל להגיש בקשה לויזה חדשה?

ת: הסיכויים קלושים ביותר. גם אני מתקשה להאמין שלא עבדת במשך שנה וחצי ששהית בארה"ב. כדאי לקבוע פגישה עם עו"ד המתמחה בויזות והגירה בנושא בטרם הגשת בקשה חדשה.

ש: קראתי כי אם יש לי 50,000$ ואני רוצה להשקיע בארצות הברית אני יכול לקבל מעמד במדינה, האם זה נכון?

ת: הקונגרס בארה"ב אישר את החוק (והנשיא אובמה חתם עליו) המאפשר לישראלים לקבל ויזה עבודה על בסיס השקעה תחת הקטגוריה E. אולם, חקיקה לחוד ומציאות לחוד – טרם נקבעו הסכמים בין המדינות לעניין יישום החקיקה הזו. יש הרבה מאוד סיבות לחשוב שזה גם לא ייצא אל הפועל. כדאי בינתיים לחפש קטגוריות אחרות.

ש: יש לי חברת היי-טק ואני מפתחת תוכנות ויישומים לחברות שונות ברחבי העולם (ובין היתר בארה"ב). האם אני אוכל לקבל ויזה עבודה לארצות הברית עבורי ו/או עבור העובדים שלי?

ת: ייתכן שיש מספר קטגוריות שעשויות להתאים וכדי לבדוק את האפשרויות – הן על בסיס סחר, הן על בסיס ניוד עובד והן על בסיס אחר – כדאי מאוד להתייעץ עם עו"ד המתמחה בויזות עבודה לארצות הברית.

למידע נוסף, ראה ויזה על בסיס סחר

לשאלות נפוצות בענייני ויזות והגירה ולפרטים נוספים צור קשר